Galatasaray Vincent Aboubakar ile anlaştı, sıra Porto’da!

Galatasaray’ın transfer etmek istediği Vincent Aboubakar’da son dakika… Kadrosunu en az iki forvetle takviye etmeyi planlayan Sarı-Kırmızılılar, Beşiktaş’ı eski golcüsü Vincent Aboubakar ile her konuda anlaşma sağladı. Galatasaray Yönetimi bu hafta Porto ile satın alma opsiyonlu kiralama teklifinin detaylarını masaya yatıracak…

Galatasaray’dan bir Aboubakar hamlesi daha… Kadrosunu en az iki forvet oyuncusuyla takviye etmeyi planlayan Sarı-Kırmızılılar, bir süredir Beşiktaş’ın eski golcüsü Vincent Aboubakar ile temas halindeydi. 

Kulübü Porto’da çok iyi bir dönem geçirdikten sonra sakatlık sebebiyle beklentilerin altında kalan Kamerunlu forvet, hedeflenen piyasa değerine bir türlü ulaşamadı. 

Porto bu nedenle oyuncuyu tekrar kiralayıp parlatma fikrine sıcak bakıyor. 

Galatasaray cephesi önce 27 yaşındaki forvetle menacerler vasıtasıyla anlaşıp ardından kulübünü ikna etmeyi amaçlıyordu.

Bu doğrultuda yapılan son görüşmeler olumlu sonuç verdi. 

Aboubakar ve Galatasaray her konuda anlaşma sağlayarak el sıkıştı. 

Sarı-Kırmızılı yönetim bu hafta içerisinde Portekiz’e temsilci göndererek, Aboubakar’ı satın alma opsiyonuyla birlikte kiralama konusunda detayları masaya yatıracak. 

Teknik patron Fatih Terim’in Aboubakar’ı takımın birinci golcüsü olarak düşündüğü, ancak bunun haricinde bir veya iki takviye daha istediği belirtiliyor.

Tamamını okuyun