YKS soruları ve cevapları yayınlandı mı? AYT ve TYT puan hesaplama nasıl yapılır?

YKS’ye 2 milyon 528 bin 110 aday katıldı. AYT’nin “sosyal bilimler-2” testi 40, matematik testi 40, fen bilimleri testi de 40 sorudan oluştu. Sosyal bilimler testinde tarih-2’den 11, coğrafya-2’den 11, felsefe grubundan 12, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ek felsefe sorularından 6 soru yer aldı. Fen bilimleri testindeki dağılım ise fizik 14, kimya 13 ve biyoloji 13 soru şeklinde oldu. Adaylara AYT için 180 dakika süre verildi. Öğrenciler YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını araştırıyor. 

Sınav maratonu sona erdi. Öğrenciler gözünü ÖSYM’ye çevirdi. 15 Haziran Cumartesi günü YKS’nin ilk oturumu TYT tamamlandı. 16 Haziran Pazar günü de AYT ve YDT oturumları düzenlendi. Şimdi ise öğrenciler sınavların soruları ve cevapları yayınlandı mı sorusunun yanıtını merak ediyor. YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS hakkında merak edilen son gelişmeler…

AYT VE TYT SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS (AYT ve TYT) soruları ve cevapları için geri sayım başladı. ÖSYM konu ile ilgili henüz tarih vermedi ancak önceki sınavlar baz alındığında TYT ve AYT sorularının ve cevaplarının kısa süre sonra açıklanması bekleniyor.

AYT VE TYT SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tamamını okuyun