Ekrem İmamoğlu: “İstediği yerde, istediği ekranda”

Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim çalışmalarına da 31 Mart’ta olduğu gibi pazarlarda başladı. Pendik Çamçeşme Mahallesi’ndeki semt pazarını ziyaret eden İmamoğlu, AKP’li rakibiyle ortak yayına ilişkin de açıklamada bulundu.

Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimleri kapsamında Pendik Çamçeşme Mahallesi’ndeki semt pazarında vatandaşlarla buluştu.

Bu sırada pazarcılar, birbirlerine karşılıklı olarak ”Kim geliyor”, ”Adam geliyor” tezahüratlarında bulundu. İmamoğlu’nun izdiham şeklinde gerçekleşen pazar ziyareti sırasında sık sık ”Ekrem Başkan” ve ”Her şey çok güzel olacak” sloganları atıldı.

Yaşlı bir kadın vatandaş, İmamoğlu’na sevgisini, ”Senin gibi yeni, taze, akıllı, kafası gelişmiş… Bizi bırakma. Canımsın” sözleriyle gösterdi.

İmamoğlu, gazetecilerin sorularını da pazar çıkışında yanıtladı. İmamoğlu, ”Vatandaşlar ekonomik vaatlerinizi merak ediyor” sorusuna, ”Elbette ekonomik sıkıntılar üst seviyede. Biz de ekonomi öncelikli politikalarımızı anlatıyoruz. Toplumun bu sıkıntılı günlerini paylaşmamız gerekiyor. Onu öncelediğimizi herkes biliyor. Keşke şu günler bu politikaların uygulandığı günler olsaydı. Ama ne yazık ki ülke, bir adaletsizliği, hukuksuzluğu konuşuyor. Keşke bu ifade ettiğimiz açlık sınırı altındaki ailelere sunacağımız ekonomik imkanlar, ayni imkanlar, etinden, sütüne… Bunları dinleseydi insanlar. Şu günler paylaşarak, uzlaşarak, ekonomiyi canlandırma yönünde adımlar atabilseydik. Ama ne yazık ki bir avuç insanın demokrasiye uğrattığı o kötü günleri konuşuyoruz. Atlatacağız” yanıtını verdi.

”İSTEDİĞİ YERDE, İSTEDİĞİ EKRANDA”

Tamamını okuyun