Bakan Akar’dan NATO açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Türkiye’nin NATO ile ilişkileriyle alakalı kimsenin olumsuz bir şey söylemeye hakkı yok” dedi.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara  Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral  Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile “Anadolu  Ankası Tatbikatı”nın kapanış törenine katılmak üzere 3. Ana Jet Üs Komutanlığına  geldi.

Tören mangasını selamlamasının ardından Anadolu Kartalı Eğitim  Merkezi’ne  geçen Bakan Akar ve komutanlara, tatbikatın değerlendirme brifingi Üs  Komutanı Tuğgeneral Fidan Yüksel tarafından verildi. Daha sonra tatbikata katılan  personele hitap eden Bakan Akar, FETÖ’nün hain darbe girişimi sonrasında yaşanan  sıkıntıların fedakarca çalışmalar sonucunda aşıldığını belirtti. Akar, “FETÖ ile  mücadele bitmedi, devam ediyor. Yeni bilgiler, belgeler çıktıkça yapılması  gereken ne varsa bunları yaptık, yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Mehmetçik’in gösterdiği fedakarlıklara dikkati çeken Bakan Akar,  terörle mücadelenin artan bir tempo ve kararlılıkla devam ettiğini vurguladı.

Tamamını okuyun