İmamoğlu:”YSK’nın elinde gerekçe yok”

Fox TV’de canlı yayında konuşan Ekrem İmamoğlu, Ahmet Hakan’a konuk olduğu program için,”Zaman yetmedi. İBB’de sadece özel kaleme ait araçları dizip sizi de çağıracaktım. Modelleriyle gösterecektim. Bir genel sekreterin üç arabası olur mu yahu?” dedi.

YSK’nın İstanbul’da yeniden seçim kararı vermesiyle mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programında açıklamalarda bulunuyor.

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle;

“Karadeniz insanının bu ülkeye kattığı değerler vardır. Özellikle bürokrasisine. Okuyanı çoktur. Niye? Doğa koşulları zor. İkinci aşama gurbette çalışma. İstanbul’a göç, son otuz yılın karşılığıdır. Deprem gibi unsurlar da etkili olmuştur. Trabzon’un, Giresun’un çok daha eskidir. Ya okuyacaksın, ya da ticaret için, çalışmak için. Gurbette fırsat aramak vardır. Akçaabat’ta tütün yetiştirirdi benim ailem. Bizim göç etmemize mani olan şey tütün üreticiliğidir.

“Horon’u folklör kursunda öğrendim. Horon iyi bir spordur. Ama halaya da ayak uydururum.”

‘YÜZÜNDE MAHCUBİYET VAR’ 

“Kendilerine göre bütün bu usulsüzlüğün nedeni olarak bunu anlatıyorlar. Soruyu sorduktan sonra Binali Yıldırım’ın suratına bakın. Mahcubiyet var. 16 milyon insanın hakkının yenildiği bir ortamda bunu çok önemli bir gerekçeymiş gibi anlatırsanız böyle mahcup olursunuz.”

Tamamını okuyun