YSK gerekçeli kararı bugün açıklayacak: ‘Son sözü seçmen söyleyecek’

YSK’nin gerekçeli kararını bugün açıklaması bekleniyor. CHP’li Muharrem Erkek, “AK Parti ve MHP tabanında ciddi rahatsızlık olduğunu görüyorum. Biz yine kazanacağız, son sözü seçmen söyleyecek, YSK değil.” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) İstanbul’daki seçimlerin iptaline karar verdi ancak aradan geçen uzun süreye rağmen hâlâ gerekçeli kararı açıklamadı.

Kısa kararında; “bir kısım sandık kurullarının, ilçe seçim kurullarınca kanuna aykırı oluşturulması ve bu hususun da seçim sonucuna müessir olması” ifadelerine yer veren YSK’nin gerekçeli kararı ise merak ediliyor. Zira muhalefete göre; karar hukuksuz, bu yüzden gerekçelendirilmesi de oldukça zor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, tasnif ve imza işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün açıklanması beklenen gerekçeli karara dair BirGün gazetesinden Uğur Şahin’e açıklamalarda bulundu.

YSK’nin verdiği iptal kararının gerekçelendirmesinin oldukça zor olduğuna dikkat çeken CHP’li Erkek, 31 bin 186 sandığın ıslak imzalı sonuç tutanaklarının altında AKP ve MHP’li üyelerin imzasının bulunduğunu hatırlattı.

Tamamını okuyun