MİT TIR’ları davasında Enis Berberoğlu ve Erdem Gül için yeni karar

MİT TIR’ları haberlerine ilişkin gazetemiz eski Ankara temsilcisi Erdem Gül ve CHP Milletvekili Enes Berberoğlu’nun yargılandığı davada karar verildi. Mahkeme, Erdem Gül hakkında basın yasası uyarınca düşme kararı verirken, Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında ise ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verdi.

[Haber görseli]

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Erdem Gül hazır bulunurken, Enis Berberoğlu duruşmaya katılmadı. Duruşmayı CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve tanık sıfatıyla dinlenme talepleri reddedilen isimler izledi. Kapalı görülen duruşmada çok sayıda basın mensubu ise duruşma salonunun dışında meslektaşları hakkında verilecek kararı bekledi.

Tanık dinleme talebi reddedildi

Mahkeme başkanı Berberoğlu’nun avukatı Murat Ergün’ün celse arasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CHP eski Milletvekili Dursun Çiçek ve Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda gazetemiz yazarı Mustafa Balbay’ın tanık olarak dinlenmesine ilişkin dosyaya dilekçe sunduğunu belirtti. Bu talebin duruşmayı uzatmak mahiyetinde yapıldığını öne süren mahkeme heyeti, bu talebi reddetti.

Tamamını okuyun