Yeşil çayın bu faydalarını biliyor muydunuz?

Yeşil çay hayatımıza girdiğinden beri genellikle zayıflamaya yardımcı bir çay olarak biliniyor ve bu amaçla tüketiliyor. Oysa yeşil çayın faydaları düşündüğümüzden de çok…

Genellikle güneş yanıklarını tedavi etmek için aloe vera kullanılır, ancak yeşil çay da yardımcı olabilir. İltihapla savaşmaya yardımcı özellikler içeren bu mucizevi bitki güneş yanıklarından etkilenen insanların büyük yardımcısı. Temiz bir bez parçasını soğutulmuş bir bardak yeşil çayın içine batırın ve yanmış alana uygulayın.

Yeşil çay aslında birçok ev işinde yardımcı olabilir. Ahşap zeminleri temizlerken paspas suyunuza ekleyebilirsiniz. Mobilyaları temizlemek için soğutulmuş çay da kullanabilirsiniz. Cam temizlemek için bile bir sprey şişesine koyabilirsiniz.

Hepimiz kahve ve sodaların dişlerimizi lekeleyebileceğini biliyoruz, ancak yeşil çayı şekersiz olarak içtiğiniz sürece diş sağlığınıza yardımcı olabilir. Kateşinler adı verilen moleküller sayesinde, günde bir bardak yeşil çay içmek dişlerinizi kaybetme riskinizi azaltabilir.

Yeşil çay, antioksidanları sayesinde yaşlanmanın etkilerine de yardımcı olabilir. Bir kağıt havluyu yeşil çayın içine batırın ve yüzünüze uygulayın. Moda ikonu Norma Kamali bunun işe yaradığına dair yemin ediyor!

Tamamını okuyun