Sandığa CHP baskısı

İstanbul Maltepe’de günlerdir devam eden oy sayımı CHP’lilerin yoğun baskısı altında yapılıyor. CHP teşkilatı, Türkan Saylan Kültür Merkezi’ni abluka altında tutuyor. ‘Ali Kılıç’ yazılı zabıta araçları her yerde. Yasal olarak sayım/döküm bölgesinde olmaması gereken belediye personeli cirit atıyor. Bazı CHP’li vekiller de, kültür merkezinin üst katlarında kendilerine tahsis edilen odalarda kalıyor.

CHP teşkilatı Türkan Saylan Kültür Merkezi’ni adeta abluka altına almış. Arkasında ‘Ali Kılıç’ yazılı zabıta araçları ve zabıtalar her yerde. Belediyenin tüm imkanları CHP teşkilatı için seferber edilmiş. Gelişmeleri medya da anbean takip ediyor. Çok sayıda basın mensubu merkezin önünde görev yapıyor. Ne zaman bir canlı bağlantı olsa ortam hareketleniyor. Kameranın karşısına geçen CHP’liler ‘mazbatayı ver’ diye sloganlar atarak canlı yayındaki muhabiri baskı altına alıyor.

Binanın iki kapısı da polis tarafından kurulan barikatlarla kapatılmış. Polis ve bekçiler partiler tarafından adı bildirilmeyen hiç kimseyi içeriye almıyor. İçeride de durum dışarıdan farksız. Anamuhalefet milletvekillerinin sosyal medyadan yaydığı algının tam tersine sayım heyetleri AK Parti ve MHP’lilerin değil, CHP’lilerin yoğun bir baskısı altında. Maltepe Belediyesi’ne bağlı bazı idari müdürlüklerin burada olması ve bu kurumların partizanca davranan çalışanları da bu havanın oluşmasında etken. Yasal olarak sayım/döküm bölgesinde olmaması gereken belediye personelleri her yerde cirit atıyor.

Tamamını okuyun