“Şahsıma itibar suikastı yapılmaya çalışılmıştır”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Hafta  sonu Kayseri’de yaptığımız bir ziyaret sırasında ittifak ortağımız MHP’ye dair,  tırnak içerisinde verilerek söylediğim iddia edilen sözler, yalan ve iftiradan  ibarettir. Sarf etmediğim esef verici sözler haberleştirilerek şahsıma itibar  suikastı yapılmaya çalışılmıştır.” değerlendirmesini yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhur İttifakı’nın  15 Temmuz’dan sonra devletin yaşadığı beka tehlikesiyle beraber küresel güçlerin  bölgede oynadığı oyunlara karşı kurulan bir güç birliği olduğunu belirterek,  ittifakın iki farklı siyasi kimliği ve tarzı olan AK Parti ve MHP arasında vücuda  getirildiğini anımsattı.

16 Nisan Referandumu, 24 Haziran Genel Seçimleri ve 31 Mart Yerel  Seçimlerinin Cumhur İttifakı içerisindeki iki parti teşkilatlarının ve  mensuplarının ahenkli çalışmasıyla zaferlerle atlatıldığını ifade eden Özhaseki,  şunları kaydetti:

  “Cumhur İttifakı, bizzat milletin kurduğu ve temelinde 2023, 2053 ve  2071 gibi stratejik hedeflere ulaşmayı amaçlayan, iki siyasi partinin  buluşmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimiyle ‘Cumhur İttifakı pazara kadar  değil, mezara kadardır’. Şahsımın da görüşleri bu şekildedir. Hal böyleyken,  hafta sonu Kayseri’de yaptığımız bir ziyaret sırasında ittifak ortağımız MHP’ye  dair, tırnak içerisinde verilerek söylediğim iddia edilen sözler, yalan ve  iftiradan ibarettir. Sarf etmediğim esef verici sözler haberleştirilerek şahsıma  itibar suikastı yapılmaya çalışılmıştır. Yalan haber yapan gazete ile ilgili  hukuk süreci bugün itibarıyla başlatılacaktır.”

Tamamını okuyun