Raporu hazırlayan FETÖ’cü

FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasını deşifre eden bulgulardan biri olan ankesörlü-sabit kontörlü hatların “hukuka aykırı delil” raporunda imzası bulunan iki kişi FETÖ’cü çıktı. Raporda Avukat Kemal Uçar ile Hava Mühendis Binbaşı Levent Mazılıgüney’in de isimleri yer alıyor.

Adli Bilişim Uzmanı Koray Peksayar ve aralarında avukatların da bulunduğu 9 kişi TSK’daki kripto FETÖ üyelerinin deşifre olmasında büyük pay sahibi olan ankesörlü telefon soruşturmalarını itibarsızlaştırma amacıyla bir rapor hazırladı. Raporda imzası bulunan isimler arasında FETÖ’den tutuklu bulunan Avukat Kemal Uçar da yer aldı. Raporda Fetullahçı Terör Örgütü üyeliği suçu için 15 Temmuz 2016 tarihinden sonraki sürecin baz alınması gerektiği değerlendirmesi yer alırken, bu değerlendirmenin FETÖ propagandasına hizmet ettiği ve FETÖ eylemlerini meşrulaştırmaya çalıştığı belirlendi.

Raporu hazırlayanlardan birisi olan Levent Mazılıgüney’in ise kendisinin Hava Mühendis Binbaşı olarak görev yaparken 15 Temmuz sonrası KHK ile TSK’tan ihraç edildiği öğrenildi. Levent Mazılıgüney’in iki kardeşi Jandarma Yüzbaşı Ömer Mazılıgüney ve Yüzbaşı Kasım Mazılıgüney’in 15 Temmuz sonrası çıkarılan KHK’larla TSK’dan ihraç edildiği belirlendi.

Tamamını okuyun