65 bin liraya sattığımız otomobil yok satıyor!

TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, otomotiv sektöründe iç pazarın büyütülmesinin çok önemli olduğunu belirterek, “İlk üç ayı, 15-20 yıl sonra pazar lider kapadık. 65 bin liraya sattığımız araba yok satıyor. Biz de tanzim yapıyoruz. Müşteri daha ulaşılabilir araç istiyor. Pazarı büyütmemiz lazım ki daha nitelikli ürün üretilsin” dedi.

Bursa Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin(BUSİAD) geleneksel Çekirge Toplantısı, TOFAŞ Akademi’de gerçekleştirildi. BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, BUSİAD´ın geleceğini hazırlamak için genç ve özellikle genç kadın üye alımına önem verildiğini söyledi. BUSİAD’ın kurulduğundan itibaren eğitime özel bir önem gösterdiğini kaydeden Türkay, mesleki eğitim, üniversite, sanayi işbirlikleri ve Ar-Ge mühendisi yetiştirme programlarının yanı sıra artık Endüstri 4.0 Personel Eğitimi verileceğini ifade etti.

İÇ PAZARDA DURUM

TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu

Toplantıda TOFAŞ CEO’su Cengiz Eroldu, ‘sektörün bugünü ve yarını’ konulu bir sunum yaptı. Eroldu, mayıs ayında ABD’nin Avrupa menşeli otomotiv ürünlerine gümrük duvarı koyup koymayacağının belli olacağını söyledi. 2017’de 1.7 milyon otomotiv üretiminin 2019’da 1.4-1.5 milyon bandında olmasının beklendiğini söyleyen Eroldu, iç piyasada 2017’de 900 bin olan otomotiv satışının, 2018’de 600 bin, bu yıl ise 360-420 bin bandında olduğunu ifade etti.

İÇ PAZARDA DURUM

Tamamını okuyun